Bemutatkozás
Pécs életében számos kulturális szereplő van jelen számos művészeti ágban, ez a kulturális sokszínűség jelenti a város egyik jelentős erőforrását és vonzerejét. Fontos, hogy ezen kulturális eredményekre és hagyományokra alapozva sikeres, és a művészet különböző ágaiban aktív szereplők bevonásával egy virágzó kulturális élet legyen Pécsett.
A Művészeti Tanács elsődleges feladata a hosszú távú kulturális stratégia és vízió megalkotása és ezek egyeztetése a pécsi kulturális élet szereplőivel.
A Művészeti Tanács az Önkormányzat területén működő a kulturális szférát érin-tőhelyi jogszabályok, döntések, közgyűlési előterjesztések előkészítésének sza-kaszában állásfoglalást alakíthat ki, a tervezett intézkedésekkel kapcsolatban ja-vaslatot tehet.
A Művészeti Tanács ülésének állandó meghívottjai: a PTE Művészettudományi Kar képviselője, PTE Műszaki és Informatikai Kar képviselője, a PTE Bölcsészettudományi Kar képviselője, a katolikus egyház, a református egyház, az evangélikus egyház, a zsidó hitközség képviselője.
Az ART.Pécs oldalon az alábbi kritériumok közül az első és a további pontok (2. vagy 3. vagy, 4. vagy 5.) valamelyikének megfelelő meghívott művészek vehetnek részt:
- Pécsett és Baranyában élő és dolgozó, hivatásszerű alkotómunkát végző művész, akinek legalább 3 önálló kiállítása volt, és legalább 20 csoportos tárlaton vett részt.
- A Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének (MAOE), vagy a Magyar Képző- és Iparművészek Szövetségének (MKISZ) tagja.
- A Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület (FKSE), vagy a Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület (FISE) tagja.
- Pécs-Baranya Művészeinek Társasága Egyesület, Bázis Szobrász Egyesület, Közelítés Művészeti Egyesület, Drukker nyomdaműhely tagja.
- A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar (illetve jogelődjei), vagy bármely magyarországi, vagy külföldi művészeti felsőoktatásban diplomát, illetve ezen intézmények Doktori Iskolájában DLA fokozatot szerzett alkotó.